Pamukkale Gezisi

Pamukkale’de nereleri gezmelisiniz?

Önünüzde planlanmış bir Denizli dolayısıyla da Pamukkale gezisi varsa bizim size ilk tavsiyemiz Kaklık Mağarası’nı gezmenizdir. Çünkü burası o bilindik Pamukkale traverten hikayelerine fazlasıyla benzemektedir. Fakat burasının gerçek bir mağara oluşu sizi etkileyecektir. Ayrıca hazır Pamukkale’deyken Laodikya Antik Kenti’ni de görmenizi önerebiliriz. Burası da milattan öncesinden kalma bir yer olarak hala ayaktadır ve sizler için bambaşka bir tecrübe olabilir.

Bir sonraki gün ise kendinizi biraz daha mistik bir güne hazırlayıp Apollon Tapınağı’na doğru yola çıkabilirsiniz. Çünkü bu tapınak Geç Helenistik Dönem’den itibaren dini amaçlı olarak kullanılmaya başlanmış ve uzunca bir süre de bu amaca hizmet etmiştir.

Ama siz yine de Pamukkale travertenlerini görün

Şifa dağıttığı da bilinen Pamukkale travertenlerini görmeden Denizli gezinizi bitirmek sizde de biraz eksiklik duygusu yaratıyorsa lütfen oraya gitmeye özen gösterin. En azından geri dönüşte hatıra olarak da saklayabileceğiniz traverten fotoğraflarınız olur ve yıllar sonra dahi bunlara gülümseyerek bakabilirsiniz. Ayrıca Denizli’ye kadar gitmişken de “Pamukkale’nin tadını çıkarmadım.” demezsiniz.

Özet
Pamukkale Gezisi
Başlık
Pamukkale Gezisi
Açıklama
Önünüzde planlanmış bir Denizli dolayısıyla da Pamukkale gezisi varsa bizim size ilk tavsiyemiz Kaklık Mağarası’nı gezmenizdir.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo