Benzersiz Bir Deneyim: Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri yaklaşık 400 bin yıl önce bölgede yaşanan bir dizi deprem ve sonrasında gelişen olaylara bağlı olarak oluşmuştur. Depremler sonucunda termal suların yüzeye çıktığı ve böylesine özel bir manzarayı oluşturduğu iddia edilmektedir. UNESCO tarafından dünya kültür mirasına alınan bu bölge, kaynak sulardan ve teraslı tepelerden meydana gelmektedir. Pamukkale Travertenleri nerede sorusu, bu görsel şöleni daha da yakından görmek isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Buraya gelmek isteyenler toplu taşıma seçeneği de bulunmaktadır. Denizli kent merkezinde yer alan otogarlardan buraya yolcu taşıyan otobüsler vardır ve yol yaklaşık olarak 18 km sürmektedir.

Pamukkale Travertenleri Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemizin en önemli ve özel turizm noktalarından birisi olan Pamukkale’ye gelen kişiler travertenleri görmek için ödeme yapmak zorundadır. Pamukkale Travertenleri giriş ücreti yetişkin ve çocuklar için farklıdır. Yetişkinler bu alana girmek için 35 TL öderken çocuklardan ise 20 TL talep edilmektedir. Bunun haricinde alanda bulunan büfe tarzı yerlerde alışveriş yapılabilmektedir. Fakat bunların fiyatlarının da nispeten pahalı olduğunu söylenebilir.

Özet
Benzersiz Bir Deneyim: Pamukkale Travertenleri
Başlık
Benzersiz Bir Deneyim: Pamukkale Travertenleri
Açıklama
Pamukkale Travertenleri giriş ücreti yetişkin ve çocuklar için farklıdır. Yetişkinler 35 TL öderken çocuklardan ise 20 TL talep edilmektedir.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo