Pamukkale Travertenleri Nerede?

Pamukkale Travertenleri

Jeolojik olaylar ve kimyasal reaksiyonlar ile oluşan bembeyaz Pamukkale Travertenleri, tam bir şifa kaynağıdır. Yer altından gelen termal suların özellikler romatizma hastalarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Şifa bulmak için Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar ile büyük bir ziyaretçi akımına uğramaktadır. Sağlık turizmi oldukça gelişmiş ve çevresinde termal kaynağı kullanan oteller konumlanmıştır. Bu oteller aşırı derece sıcak olan suyu, kullanılabilecek derece de soğutup hizmet vermeye devam etmektedir.

Pamukkale Travertenleri Nerede

Dünya’nın ilgisini çeken Pamukkale travertenlerini ziyaret etmek, eşsiz manzarasını görmek ve şifa bulmak isteyenlerin sık sorduğu Pamukkale travertenleri nerede sorusu yer almaktadır. Pamukkale travertenleri Türkiye’nin Denizli İlçesinde Çökelez Dağı’nı eteklerine konumlanmıştır. Denizli merkezine yaklaşık 18 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bu bölgeye ulaşım, bölgeyi koruma altına almak adına, özel araç kullanımı yasaklanmıştır. Özel aracınız ile belirli bir bölgeye kadar gelip, Pamukkale travertenlerine giden minibüslere binmeniz gerekmektedir. Özel aracı olmayan, şehre otobüs ile gelenler ise, terminalden ayrılmadan direkt Pamukkale’ye giden minibüsleri tercih edebilirler.

 

 

Özet
Pamukkale Travertenleri Nerede?
Başlık
Pamukkale Travertenleri Nerede?
Açıklama
Dünya’nın ilgisini çeken Pamukkale travertenlerini ziyaret etmek, eşsiz manzarasını görmek ve şifa bulmak isteyenlerin sık sorduğu Pamukkale travertenleri nerede sorusu yer almaktadır.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo