Pamukkale Travertenleri Hakkında Bilgi

Denizli bilinin turistik mekanı, Pamukkale travertenleri hakkında bilgi edinmek ve Pamukkale travertenlerine gitmek isteyenler için bilinmesi gerekenlerden kısaca bahsedelim. Dünya’nın da gözdesi olan bu travertenler, Denizli’ye birçok turist çekmektedir. Dış görünüşü ile bizlere pamuktan yapılmış izlenimi verse de, doğa harikası bir başyapıttır. Doğa, travertenlerin içlerini sağlıklı, termal sularla doldurmuştur. Ziyaretçilerine hem görsel hem de sağlık açısından çeşitli güzellikler sunmaktadır. 320 metreye yakın derinlikten çıkan termal su, 30 derece ile 100 derece arası sıcaklıklara ulaşmaktadır. Yüksek derecelere ulaşan termal sular travertenleri aşındırdığı için, çıkan termal sular kontrol altına alınarak bölge koruma altına alınmıştır.

Pamukkale Travertenleri Giriş Ücreti

Doğanın armağanı, Pamukkale travertenleri giriş ücretleri 2018 yılı itibari ile fiyatı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Ziyaret saatleri 09.00 ile 17.00 saatleri olarak belirlenmiş ve müze kapsamında ücretleri değerlendirilmiştir. Bakanlığa bağlı olduğu için müze kartları geçerli olup, yetişkinlerde ücret 35 TL, çocuklar da ise 20 TL olarak belirlenmiştir. İçeri de bulunan Kleopatra Havuzu için ise, ek olarak 32 TL, 0-6 yaş grubu ücretsiz ve 7-12 yaş grubuna ise 13 TL ücret alınmaktadır.

Özet
Pamukkale Travertenleri Hakkında Bilgi
Başlık
Pamukkale Travertenleri Hakkında Bilgi
Açıklama
Pamukkale travertenleri hakkında bilgi edinmek ve Pamukkale travertenlerine gitmek isteyenler için bilinmesi gerekenlerden kısaca bahsedelim.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo