Denizli Pamukkale Travertenleri

Denizli Pamukkale travertenleri gezip görülecek yerler listesine eklemeyenler için, bu eşsiz güzelliği yurt dışından dahi görmeye gelenler bulunmakla beraber ülkemizin incisini görmemek büyük bir kayıp olacaktır. Gittiğinizde dönmek istemeyeceğiniz belki de tekrar gitmek içi can atacağınız travertenlere, romatizma gibi kemik ve kas ağrısı çekiyorsanız şifa bulmak için kesinlikle gitmelisiniz.

Pamukkale Gezisi

Dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale travertenlerine henüz gitmeyenler için, muhteşem buz dağı görüntüsü ve bembeyaz güzelliğini ziyaret etmeyi gezi planınıza eklemelisiniz. Dağın eteklerine çarşaf gibi serilen Pamukkale gezisi planınızı yapmadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Gitmek için yaz ayını tercih etmeniz, belirli yürüyüş mesafeleri ve travertenlere ayakkabı ile basamayacağınız için daha sağlıklı olacaktır. Ancak suyun sıcaklığı yaz kış aynı sıcaklıkta olmaktadır. Mısır kraliçesi Kleopatra’nın yüzdüğü rivayet edilen Kleopatra Havuzu travertenlerin aşağısında bulunmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında genel de çok kalabalık olan bu havuzda yüzme imkanı bulabilirsiniz. Çevresinde üzerinizi değiştirebileceğiniz kabinlerde bulunmaktadır. Travertenlerin yukarısında ise antik tiyatro bulunmaktadır. Biraz tırmanmanız gerekse de görmeye değecek tarihi dokulara sahiptir.

Özet
Denizli Pamukkale Travertenleri
Başlık
Denizli Pamukkale Travertenleri
Açıklama
Denizli Pamukkale travertenleri gezip görülecek yerler listesine eklemeyenler için, ülkemizin incisini görmemek büyük bir kayıp olacaktır.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo