Pamukkale Travertenleri Nerede?

Dünyanın neredeyse hiçbir yerinde bulamayacağınız kadar nadide bir güzellikte olan Pamukkale travertenleri nerede olduğu tam olarak bilinmesi gereken ve sonrasında yola çıkılması gereken yerler arasındadır. Çünkü yerini gerçekten bilmiyorsanız yola çıktığınızda fazlasıyla zaman kaybedebilir ve bu arada da travertenlerin vaktinden çalabilirsiniz. O halde Pamukkale travertenlerinin Denizli’de olduğunu söyleyerek konuya bir giriş yapabiliriz. Ayrıca merkeze uzaklığı da 18 km gibi kısa bir mesafeyi içermektedir.

Öte yandan her ne kadar merkezden ulaşım toplu taşımalar ile kolayca sağlansa da eğer sizler kendi aracınız ile oraya gidecekseniz D585 karayolunu kullanmanız gerekmektedir. Devamında ise D320 karayolunu takip etmelisiniz.

Pamukkale travertenleri giriş ücreti ne kadardır?

Dünya Mirası Listesi’ndeki Pamukkale travertenleri giriş ücreti şu an için 35,00 TL’dir. Ayrıca burada Müze Kart’ınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken başka bir nokta daha var. Eğer Pamukkale travertenlerini ziyaret etmek istiyorsanız yılın tamamında sabah saat 08:00 sularında açılış yapıldığını bilmelisiniz. Ancak mevsimsel olarak kapanış saatleri değişim göstermektedir. Buradan yola çıkarak kış sezonu sayılabilen Kasım ve Mart arasını kapsayan aylarda travertenler akşam saat 05:00 gibi kapanırken yaz sezonunu kapsayan Nisan ve Ekim arası zamanlarda akşam 21:00 civarında kapanış yapıldığını söylemek mümkündür.

Özet
Pamukkale Travertenleri Nerede?
Başlık
Pamukkale Travertenleri Nerede?
Açıklama
Nadide bir güzellikte olan Pamukkale travertenleri nerede olduğu tam olarak bilinmesi gereken ve sonrasında yola çıkılması gereken yerler arasındadır.
Yazar
Canan
Yayıncı adı
Pamukkale Travertenleri
Yayıncı logo