2020 Yılı Pamukkale Giriş Ücreti Ne Kadar?

Travertenleri ile meşhur olan Pamukkale giriş ücreti geçtiğimiz yıllarda makul denilebilecek bir seviyedeydi. Ancak 2020 yılında yapılan zam sonucunda giriş ücretini bilmeden buraya gidenler gişede duydukları rakam karşısında tam anlamıyla bir şok yaşıyorlar.

Araştırdığınızda kafanız biraz karışabilir; 60 TL ve 80 TL gibi rakamlar görebilirsiniz. Bunun sebebi farklı bölgeler için farklı ücretler alınması, Pamukkale Travertenleri’nin tamamını gezmek için ödeyeceğiniz toplam giriş ücreti 140 TL.

Giriş ücreti hakkında biraz daha detay vermek gerekirse, Pamukkale Travertenleri 2 bölümden oluşuyor; birincisi, Antikkent ve travertenlerin olduğu Hierapolis ören yeri, ikincisi ise Antik Kleopatra Havuzu’nun bulunduğu bölüm. Pamukkale Ören Yeri giriş ücreti 80 TL‘dir. Ancak ören yerine giriş yaptıktan sonra havuza da girmek isterseniz ekstra ücret ödemeniz gerekiyor, yani 80 TL içerisinde havuza giriş ücreti dahil değil. Antik Kleopatra Havuzu giriş ücreti 60 TL’dir. Yani hem ören yerini gezeyim hem de havuza gireyim derseniz Pamukkale Travertenlerinde ödemeniz gereken toplam ücret 140 TL oluyor. Yalnızca Antik kenti görsem yeter diyorsanız da 60 TL ödeyeceksiniz. Bu arada ben sadece havuza gireceğim deme şansınız maalesef yok; her halükarda ören yeri giriş ücretini ödemeniz gerekecek.

Özet
Başlık
2020 Yılı Pamukkale Giriş Ücreti Ne Kadar?
Açıklama
Geçtiğimiz yıllarda makul denilebilecek bir giriş ücreti olan Pamukkale Travertenleri için 2020 yılında yapılan zam sonucunda 140 TL oldu.
Yazar
Pamukkale Travertenleri